Dzień Mincerza

10.02.2021
Dzień Mincerza

Dzień 10. lutego jest dniem Mincerza… Kogo ??? Zastanawiacie się z pewnością …

Mincerz począwszy od średniowiecza, to taki „jegomość” – urzędnik królewski nawet – którego zadaniem była produkcja monet, a dalej kontrola tych jakie były w obiegu. Polska historia tego nietypowego święta, upamiętniająca ten specyficzny zawód, sięga lat 60-tych XX wieku. Jednak wiąże się z uchwaleniem przez Sejm reformy monetarnej, co miało miejsce w 1766 roku, 10. lutego właśnie. Wtedy także powstała pierwsza polska mennica. A dzień mincerza oddaje należny szacunek ludziom pracującym nad kształtem, formą i charakterem pieniądza.

Ten nieco tkliwie brzmiący wstęp to po trosze nawiązanie do realnej rzeczywistości w jakiej przychodzi nam działać na co dzień. Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. nie produkuje pieniędzy (nie robił z resztą tego nigdy), ale od lat w sposób przemyślany tworzy produkty finansowe, których adresatami są wielkopolscy przedsiębiorcy. Być może na wzór mincerzy dbamy o charakter, formę i kształt naszej oferty. Z pewnością jednak dopasowując ją do ekonomicznych oczekiwań naszych klientów, staramy się zawsze być życzliwymi profesjonalistami.

Dla wszystkich poszukujących „dobrego i bezpiecznego pieniądza” przygotowaliśmy Pożyczkę Ekspansja, której inwestycyjno-obrotowy charakter może pozwolić rozwinąć profil działalności na rynkach międzynarodowych oraz zwiększyć Państwa potencjał eksportowy.

Pożyczka Regionalna to równie pożądany i wartościowy produkt, którego adresaci, wielkopolscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy, zyskują wzmocnienie potencjału finansowego firmy, niezbędnego dla realizacji zamówienia publicznego.

Brak wkładu własnego, okres spłaty do 5 lat czy wartość wsparcia, która może wynieść nawet 400 000 PLN, to bezsporne atuty Pożyczki Obrotowej, której przeznaczeniem jest finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług.

Jeśli terminy, odnawialne źródła energii czy ekologia nie są już dla Państwa sloganem, a rosnące ceny zużycia energii stały się faktem. Warto sprawdzić możliwości Pożyczki EKOenergetycznej. Długi okres finansowania (11 lat), maksymalna kwota wsparcia sięgająca 1 000 000 PLN to atuty, które mogą dopomóc w realizacji inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, wykorzystanie OZE  mających na celu zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza.

Nie do końca potrafimy określić kiedy jest najlepszy czas na zakup nieruchomości…   Jednak Ci z Państwa, którzy wiedzą to na pewno, mogą skorzystać z Pożyczki Hipotecznej, przeznaczonej na zakup nieruchomości na terenie województwa wielkopolskiego w związku z prowadzoną działalnością.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich przygotowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju instrumentów finansowych znajdziecie Państwo pod adresem https://www.wfr.org.pl/oferta/

WFR z szacunku dla pracy i pieniądza. Trzymając kciuki za Wasz sukces. Zawsze.