CZAS NA EKSPANSJĘ – UKRAINA – RYZYKO MOŻE SIĘ OPŁACAĆ

29.04.2021
CZAS NA EKSPANSJĘ – UKRAINA – RYZYKO MOŻE SIĘ OPŁACAĆ

Tym razem polecamy syntetyczny raport na temat rynku ukraińskiego i niech zachętą do jego lektury będą słowa Kierownika Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Pana Karola Kubicy:

„Ukraina należy do krajów bliskich Polsce geograficznie i kulturowo. Polska dla Ukrainy jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych. W latach 2016-2019 nasze obroty handlowe wzrosły o ponad 50%. W ostatnim czasie uzyskanie reżimu bezwizowego oraz ustanowienie strefy wolnego handlu w ramach umowy stowarzyszeniowej z UE wpływa na wzrost wymiany handlowej UE-Ukraina. Wparcie finansowe oraz pomoc rozwojowa płynąca od instytucji międzynarodowych np. MFW, UE warunkowana jest zmianami i reformami w ustawodawstwie Ukrainy. Mają one pozytywny wpływ na gospodarkę oraz sprawiają, iż współpraca handlowa staje się bardziej bezpieczna. Polski biznes może również uczestniczyć w publicznych przetargach realizowanych przez instytucje państwowe czy też międzynarodowe. Polskie produkty i marki mają szanse na osiągnięcie wysokiej pozycji rynkowej na Ukrainie szczególnie w następujących branżach: budowlanej, spożywczej, medycznej, kosmetycznej, IT/ICT i w zakresie zielonych technologii.”

Pan Karol Kubica był też ekspertem podczas organizowanej pod koniec ub.r. konferencji pt. „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie. Kierunek Wschód: Ukraina”. Tych, którzy nie widzieli tego wydarzenia, zachęcamy do wejścia na nasz kanał YouTube: https://bit.ly/WFR_UKRAINA

DESK-RESEARCH_UKRAINA.pdf