Czas na ekspansję – Arabia Saudyjska – rynek z potencjałem

08.05.2020
Czas na ekspansję – Arabia Saudyjska – rynek z potencjałem

W rankingu „Doing Business” Banku Światowego Arabia Saudyjska zaliczyła skok aż o  trzydzieści oczek. To jedno z najszybciej rozwijających się państw świata, z najbardziej dynamiczną gospodarką wśród krajów arabskich. Duży rynek, o powierzchni siedmiokrotnie większej niż Polska, uzależniony od importu, do tego z zasobnym społeczeństwem.

Edukacja, wiedza o potrzebach i możliwościach innych rynków, szczególnie pozaeuropejskich wydaje się jednym z dwóch filarów eksportowych dążeń firm. Drugim jest wsparcie finansowe przedsiębiorstw. Rozmowy, spotkania, webinaria, czytanie, analizowanie – tak wyglądają ranki, dnie i wieczory szczególnie w trudnych gospodarczo czasach.  „Uczyć się choćby od diabła” – prawdziwą wartość firmy określa wartość jej eksportu – mówi Antoni Mielniczuk, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Współpracy Gospodarczej.

Naszym zdaniem nie diabeł, a anioł biznesu – Pan Antoni Mielniczuk był jednym z ekspertów podczas spotkań organizowanych przez WFR dotyczących rynków arabskich. Dziś z sukcesem wspiera firmy, również z naszego regionu w ekspansji zagranicznej. Polecamy kontakt także z nieocenionym kierownikiem Zagranicznego Biura Handlowego w Rijadzie Panem Radosławem Kycem. Dobrym wprowadzeniem będzie przygotowany syntetyczny raport rynkowy.

Zachęcamy do lektury!

 

DESK-RESEARCH-ARABIA-SAUDYJSKA.pdf