Fundusze Europejskie na rozwój eksportu – aktualne możliwości otrzymania wsparcia

27.01.2020
Fundusze Europejskie na rozwój eksportu – aktualne możliwości otrzymania wsparcia

21 stycznia 2020 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu, w celu zaprezentowania wielkopolskim przedsiębiorcom aktualnych możliwości otrzymania wsparcia na rozwój eksportu.

Spotkanie dedykowane było firmom z sektora MŚP, które rozważają sprzedaż produktów lub usług za granicą, a także dla przedsiębiorców posiadających już doświadczenie w obrocie zagranicznym, chcących usprawnić proces wymiany handlowej.

Uczestnicy zapoznali się działalnością Wielkopolskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE), które zajmuje się promocja gospodarczą regionu na rynkach międzynarodowych.
Ponadto, podczas spotkania przedstawiciel Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. zaprezentował ofertę udzielanego wsparcia finansowego przez Spółkę, zwłaszcza w formie Pożyczki Ekspansja. Wsparcie dedykowane jest przedsiębiorstwom, które zamierzają lub identyfikują rynek zbytu jako międzynarodowy.

Spotkanie zamknęła prezentacja Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Poznaniu zachęcająca przedsiębiorców do korzystania między innymi z programu „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand” oraz programu „Erasmus + dla młodych przedsiębiorców”, którego ideą jest sfinansowanie przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwości uczenia się od doświadczonych ludzi biznesu, prowadzących firmy w innych krajach.