Dobre miejsce do prowadzenia biznesu

Tajwan to według Światowej Organizacji Handlu 19 największa potęga handlowa na świecie, 13 najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu. Szczególne możliwości rozwoju współpracy są m.in. w zakresie branży spożywczej i przetwórstwa spożywczego, technologii proekologicznych, energii solarnej, biotechnologii, kosmetyków czy produktów leczniczych.

Przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju w dniach od 10 do 13 kwietnia uczestniczyli w wizycie gospodarczej na Tajwan na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarczej. Forum Tajwańsko-Polskie, spotkania z przedstawicielami Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), Hsinchu Science Park, Stowarzyszenia Importerów i Eksporterów w Tajpej czy Tajwańskiego Stowarzyszenia Rozwoju Żywności, to tylko niektóre punkty bardzo intensywnego programu. Oczywiście polska delegacja nie mogła nie odwiedzić Polskiego Biura w Tajpej i Zagranicznego Biura Handlowego, które budują polską markę wśród jednego z azjatyckich tygrysów.

Działania na Tajwanie są intensyfikowane, już wkrótce w ZBH zorganizowane zostanie seminarium dla tajwańskich dystrybutorów zainteresowanych branżą kosmetyczną, spożywczą i meblarską, a od 19 czerwca delegacja z Wielkopolski zaprezentuje swoje produkty na stoisku regionalnym podczas FOOD TAIPEI – drugich pod względem wielkości targach żywności w Azji.

Zainteresowanych przedsiębiorców rynkiem Tajwanu zachęcamy do kontaktu z Działem Ekspansji Zagranicznej Spółki.