Spotkanie z przedstawicielami Klastra Energetycznego Morza Czarnego

03.07.2018
Spotkanie z przedstawicielami Klastra Energetycznego Morza Czarnego

26 czerwca br. w siedzibie WFR przyjęto przedstawicieli Klastra Energetycznego Morza Czarnego. Mieli oni okazję dowiedzieć się o oferowanych przez spółkę instrumentach wsparcia ekspansji zagranicznej dla wielkopolskich firm, sposobie działalności Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju oraz o dotychczasowych wizytach gospodarczych, w tym o ostatnio zorganizowanej wizycie do Gruzji.

Bułgarscy goście zainteresowani byli realizacją wspólnych projektów w zakresie efektywności energetycznej, szczególnie instalowaniem na budynkach publicznych paneli fotowoltaicznych. W delegacji uczestniczyli także przedstawiciele branży budowlanej, przemysłu elektronicznego i chemicznego.

Przedstawiciele Klastra wzięli wcześniej udział w seminarium, podczas którego zaprezentowały swoją działalność. Uczestnicy mogli zapoznać się szczegółowo z działalnością poszczególnych firm biorących udział w seminarium. Tematem przewodnim był rozwój podejścia klastrowego w zarządzaniu zasobami ludzkimi w dziedzinie efektywności energetycznej obiektów i budynków. Spotkanie przebiegło w bardzo konstruktywnej atmosferze i zarówno strona bułgarska, jak i strona polska wyraziły zainteresowanie rozwojem wspólnych przyszłościowych projektów.

Związek lokalnych władz bułgarskich miast nad Morzem Czarnym (UBBSLA) zaprosił przedstawicieli spółki do wizyty gospodarczej w październiku celem poznania możliwości inwestycyjnych oraz nawiązania współpracy z lokalnymi partnerami. Zachęcamy przedsiębiorców z Wielkopolski, którzy chcieliby rozpocząć działalność na rynku bułgarskim, do kontaktu z Działem Ekspansji Zagranicznej WFR.