SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI W PLESZEWIE

13.04.2019
SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI W PLESZEWIE

11 kwietnia br. przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. wzięli udział w spotkaniu biznesowym zorganizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew oraz Starostę Pleszewskiego.

Podczas spotkania przedstawiono aktualną ofertę produktów finansowych WFR skierowaną
do przedsiębiorców z terenu województwa wielkopolskiego oraz zaprezentowano produkty planowane do wdrożenia w najbliższym czasie. Zaakcentowano również prowadzone przez Fundusz działania związane z ekspansją zagraniczną i analizą rynków międzynarodowych w ramach zorganizowanych wizyt gospodarczych i wydarzeń biznesowych z cyklu „Doing business….”.

W trakcie spotkania przedstawiciele gostyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. zaprezentowali w ramach inicjatywy Jeremie2 wsparcie rozwoju i potencjału przedsiębiorstw z sektora MŚP dzięki poręczeniom Funduszu. Specjalista WSSE Invest Park Sp. z o.o. przedstawił zagadnienia dotyczące zasad funkcjonowania Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na zakończenie spotkania poruszona została również tematyka dotycząca specjalistycznego kształcenia zawodowego młodzieży w pleszewskich placówkach szkolnych i możliwości uzyskania dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z niniejszym działaniem.

Wydarzenie było świetną okazją do wymian doświadczeń i przekazania kompleksowej informacji nt. oferty WFR dla osób prowadzących działalność gospodarczą.