SEMINARIUM pt. POTENCJAŁ I SZANSE ROZWOJU NA RYNKU HONGKONGU

11.12.2018
SEMINARIUM pt. POTENCJAŁ I SZANSE ROZWOJU NA RYNKU HONGKONGU

6 grudnia 2018 r. przedstawiciele WFR uczestniczyli w seminarium pt.: „Potencjał i szanse rozwoju na rynku Hongkongu” organizowanym przez Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Departamencie Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Hong Kong Trade Development Council z Warszawy.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Pan Jacek Bogusławki – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W wydarzeniu wzięli udział następujący eksperci: Pan Maciej Wilk – Dyrektor Rady Rozwoju Handlu Hongkongu, Pani Hellen Qin – Senior Manager z PwC, Pan Jacek Strzelecki – ekspert ds. chińskiego rynku rolno-spożywczego. Swoimi doświadczeniami podzielili się także przedsiębiorcy już działający na rynku Hongkongu.

Eksperci udzielili wskazówek dotyczących znalezienia partnera biznesowego. Ponadto omówili podstawowe formy prowadzenia działalności gospodarczej w Hongkongu. Zaprezentowane zostały również najważniejsze imprezy targowe, których organizowanych jest ponad 30 w ciągu roku. W trakcie prezentacji przedstawiono zdjęcia z poprzednich targów, w których brały udział polskie firmy. Przedstawicielka biura PwC omówiła program „Belt & Road Initiative” czyli tzw. „Program Pasa i Drogi”, który kładzie szczególny nacisk na rozwój infrastruktury, zwłaszcza w zakresie dróg lądowych i szlaków morskich.

Seminarium było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o perspektywicznym rynku Hongkongu, zwłaszcza w kontekście wsparcia działalności wielkopolskich MŚP na rynkach zagranicznych, realizowanego przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju w postaci pożyczki ekspansja.