Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie – konferencja WFR

29.09.2021
Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie – konferencja WFR

W dniu 28 września Wielkopolski Fundusz Rozwoju zorganizował wydarzenie z cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”, które tym razem adresowane było do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i przekazanie dobrych praktyk w zakresie wsparcia internacjonalizacji przedsiębiorstw, z uwzględnieniem obszarów społecznych, w które warto angażować biznes.

Prezes WFR Wojciech Marcinkiewicz akcentował istotną rolę małych i średnich przedsiębiorstw w rozwoju konkurencyjności regionów, dlatego też w środowisku regionalnym warto propagować i podejmować różnorodne inicjatywy, których celem jest wspieranie ich rozwoju również na rynkach zagranicznych.

Konferencję otworzył Pan Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a w debacie udział wzięli przedstawiciele wielkopolskich samorządów – Pan  Grzegorz Kubik, Burmistrz Gminy Rawicz oraz Pan Franciszek Marszałek, Burmistrz Krotoszyna. O priorytetach polskiej polityki zagranicznej, kierunkach promocji i jak je przełożyć na działania regionalne mówiły: Pani Agata Czyrsznic-Dobrowolska, Radca ministra w Departamencie Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Pani Justyna Lipczyńska, Kierownik Regionu Europa Północna w Centrum Eksportu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

Cieszymy się, że widzowie dopisali – zachęcamy już dziś przedstawicieli JST do udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu. 12 października mówić będziemy o wsparciu firm z uwzględnieniem Celów Zrównoważonego Rozwoju. Uważa się, że to właśnie przedsiębiorcy i zmiany, które wprowadzą są realną szansą na lepsze jutro – trzeba jednak zaszczepić tę myśl, korzystną też dla nich z punktu biznesowego.