„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Lesznie

03.10.2019
„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Lesznie

O rozpoczęciu działalności gospodarczej lub rozwoju firmy na zagranicznych rynkach rozmawialiśmy tym razem w Lesznie, 2 października, w ramach cyklu spotkań biznesowych organizowanych w stolicach subregionów przez spółki Samorządu Województwa Wielkopolskiego – Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. i Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A.

W Lesznie powitał nas Pan Grzegorz Rusiecki, Wicestarosta Leszczyński. Konferencję zaszczyciła również swoją obecnością Pani Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Wydarzenie stanowiło rozszerzenie formuły spotkań biznesowych „Doing Business”, które organizowane są cyklicznie w Poznaniu w siedzibie Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju i cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Głównym celem organizowanych konferencji jest przekazanie uczestnikom najważniejszych informacji z wcześniejszych wydarzeń dotyczących m. in. różnic kulturowych, które często warunkują udany biznes, a także pokazanie szerokiego spektrum możliwości oferowanego przez poszczególne spółki samorządowe.

Ważnym punktem programu był wykład Pana Macieja Gacy, Dyrektora Generalnego Biura Polskiego w Tajpej, wcześniej Radcy w Ambasadzie RP w Pekinie, na temat skutecznego wejścia na perspektywiczne rynki azjatyckie.

Wydarzenie, którego Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. był współorganizatorem, było doskonałą okazją do promocji produktów finansowych oferowanych przez Spółkę. W specjalnie utworzonej strefie B2B przeprowadzono szereg rozmów z przedsiębiorcami zainteresowanymi ofertą Spółki. Ponadto, rozmowy biznesowe dotyczyły m.in. niskooprocentowanych pożyczek, w tym „jeremie2”, środków unijnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, poręczeń i gwarancji.

Podobnie jak w Kaliszu przedsiębiorcy dopisali, a ożywiona dyskusja toczyła się też w specjalnej strefie networkingowej. Co bardzo cieszy – coraz więcej MŚP z regionu myśli o ekspansji, a pomocne w tym są oferowane przez nas produkty finansowe.