„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Koninie

15.10.2019
„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Koninie

10 października odbyła się w Koninie ostatnia z cyklu konferencji biznesowych w stolicach subregionów. Spotkanie otworzył Pan Krzysztof Gubański, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. w Koninie. Następnie, Pan Maciej Sytek, Pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej oraz Prezes Zarządu ARR w Koninie S.A., uczestnikom spotkania przybliżył proces transformacji w tym regionie.

W dalszej części spotkania, Pan Antoni Mielniczuk – Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Współpracy Gospodarczej, wskazał, że kraje Zatoki importują wszystko z wyjątkiem ropy naftowej, nawet piasek z Australii, bo ten który mają nie nadaje się w budownictwie. Potencjał zatem jest duży, warto więc pomyśleć o ekspansji zagranicznej w czym pomocne mogą okazać się produkty Spółek Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem wydarzenia było rozszerzenie formuły konferencji „Doing Business”, które odbywają się cyklicznie w Poznaniu w siedzibie Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju i cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Ponadto istotą spotkania było przekazanie uczestnikom najważniejszych informacji z wcześniejszych wydarzeń dotyczących m. in. różnic kulturowych, które często warunkują udany biznes, a także pokazanie szerokiego spektrum możliwości oferowanego przez poszczególne spółki samorządowe.

Wydarzenie, którego Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. był współorganizatorem, było doskonałą okazją do promocji produktów finansowych oferowanych przez Spółkę. W specjalnie utworzonej strefie B2B przeprowadzono szereg rozmów z przedsiębiorcami zainteresowanymi ofertą Spółki. Ponadto, rozmowy biznesowe dotyczyły m.in. niskooprocentowanych pożyczek, w tym „jeremie2”, środków unijnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, poręczeń i gwarancji.