Nowe produkty finansowe w ofercie WFR

08.07.2020
Nowe produkty finansowe w ofercie WFR

W dniu 6 lipca br. Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. zakończył podpisywanie umów
z Pośrednikami Finansowymi w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wybór Pośredników Finansowych w celu wdrażania produktów finansowych o charakterze pożyczkowym wspierających rozwój MŚP z obszaru województwa wielkopolskiego”.

Od tej pory WFR ma do zaoferowania przedsiębiorcom z obszaru województwa wielkopolskiego trzy kolejne produkty finansowe:

  • Pożyczkę Obrotową – produkt finansowy o charakterze obrotowym stanowiący wsparcie dla mikro- i małych przedsiębiorstw przeznaczony na finansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorstwo działalnością gospodarczą, w tym podatku od towarów i usług;

Pożyczka obrotowa wdrażana będzie przez Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości, Fundację Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

  • Pożyczkę Hipoteczną – produkt finansowy o charakterze inwestycyjnym stanowiący wsparcie dla przedsiębiorców z sektora MŚP, dzięki któremu można sfinansować zakup nieruchomości zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego, powiązany z prowadzoną działalnością;

Pożyczka Hipoteczna dystrybuowana będzie przez Agencję Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. w Nowej Rudzie oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

  • Pożyczkę EkoEnergetyczną – produkt finansowy o charakterze inwestycyjnym stanowiący wsparcie dla przedsiębiorców z sektora MŚP przeznaczony na realizację inwestycji zwiększających efektywność energetyczną, elektromobilność oraz wykorzystanie OZE, mających na celu zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza.

Pożyczkę EkoEnergetyczną wdrażać będzie dwóch Pośredników Finansowych: Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. w Koninie oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Więcej szczegółów dotyczących nowych produktów finansowych znajdą Państwo w zakładce Oferta.