Jak rozwija się gospodarka wodorowa ?

05.11.2021
Jak rozwija się gospodarka wodorowa ?

Wczoraj w Urząd Marszałkowski w Poznaniu odbyła się konferencja „Wielkopolska Dolina Wodorowa – Edukacja dla wodoru”, w której wzięła udział Katarzyna Kierzek-Koperska, Wiceprezes WFR.

Konferencja miała na celu przybliżenie uczestnikom spotkania w jaki sposób rozwijać gospodarkę wodorową oraz w jakim zakresie Samorząd Województwa Wielkopolskiego angażuje się w rozwój ekosystemu wodorowego. Według Marszałka Marka Woźniaka jednym z elementów rozwoju Wielkopolski jest wodór, jego produkcja i wykorzystanie. Natomiast Jacek Bogusławski Członek Zarządu i Przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej podczas konferencji podkreślał, że rozwój technologii wodorowych jest szansą na dekarbonizację całej gospodarki.

Zmiany klimatu sprawiają, że zwiększa się zapotrzebowanie na inwestycje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Wodór stał się paliwem teraźniejszości, które zasila autobusy czy pociągi wodorowe. Podczas wydarzenia można było obejrzeć samochód na wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty Mirai II generacji.