Gniezno wspiera mikro, małych i średnich przedsiębiorców – konferencja „Wielkopolska Konkurencyjna” WFR

06.10.2021
Gniezno wspiera mikro, małych i średnich przedsiębiorców – konferencja „Wielkopolska Konkurencyjna” WFR

We wtorkowe przedpołudnie w historycznej, pierwszej stolicy Polski, odbyło się spotkanie dedykowane gnieźnieńskim MŚP. To kolejne wydarzenie z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna, możliwości rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw”. Obecność lokalnego biznesu i sprawdzone grono prelegentów sprawiły, że blisko trzy godziny spotkania, wypełniły się ciekawą treścią. Nie zabrakło pytań i rozmów kuluarowych, a pewnie – co pokażę przyszłość – inspiracji służących rozwojowi obecnych firm.

Część merytoryczną wypełniły wystąpienia WFR, WIG Gniezno, Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Doradcy programu Firmy Jutra.

W imieniu gospodarzy, organizatorów głos zabrali, obecni na spotkaniu: Katarzyna Kierzek Koperska – Wiceprezes WFR, Tomasz Budasz – Prezydent Gniezna oraz Karol Sikorski – Prezes Wielkopolskiej Izby Gospodarczej z siedzibą w Gnieźnie. Gościem specjalnym wydarzenia był Paweł Arndt Senator RP, który odniósł się do projektowanych zmian w legislacyjnych między innymi w obszarach prawa podatkowego, jakie mogą dotyczyć przedsiębiorców w nowym roku. Jak podkreślił Senator Arndt tempo wprowadzania zmian jest zbyt szybkie co może wpłynąć na niską jakość legislacyjna tworzonych przepisów, a w konsekwencji wprowadzić chaos w działaniu prowadzących działalność gospodarczą z uwagi na krótki czas na dostosowanie się do projektowanych zmian.

Wszystkim Uczestnikom  serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do kontaktu i obecności podczas kolejnych spotkań organizowanych przez WFR.