Dobre miejsce do prowadzenia biznesu

17.04.2019
Dobre miejsce do prowadzenia biznesu

Tajwan to według Światowej Organizacji Handlu 19 największa potęga handlowa na świecie, 13 najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu. Szczególne możliwości rozwoju współpracy są m.in. w zakresie branży spożywczej i przetwórstwa spożywczego, technologii proekologicznych, energii solarnej, biotechnologii, kosmetyków czy produktów leczniczych.

Przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju w dniach od 10 do 13 kwietnia uczestniczyli w wizycie gospodarczej na Tajwan na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarczej. Forum Tajwańsko-Polskie, spotkania z przedstawicielami Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), Hsinchu Science Park, Stowarzyszenia Importerów i Eksporterów w Tajpej czy Tajwańskiego Stowarzyszenia Rozwoju Żywności, to tylko niektóre punkty bardzo intensywnego programu. Oczywiście polska delegacja nie mogła nie odwiedzić Polskiego Biura w Tajpej i Zagranicznego Biura Handlowego, które budują polską markę wśród jednego z azjatyckich tygrysów.

Działania na Tajwanie są intensyfikowane, już wkrótce w ZBH zorganizowane zostanie seminarium dla tajwańskich dystrybutorów zainteresowanych branżą kosmetyczną, spożywczą i meblarską, a od 19 czerwca delegacja z Wielkopolski zaprezentuje swoje produkty na stoisku regionalnym podczas FOOD TAIPEI – drugich pod względem wielkości targach żywności w Azji.

Zainteresowanych przedsiębiorców rynkiem Tajwanu zachęcamy do kontaktu z Działem Ekspansji Zagranicznej Spółki.