Angola bramą do Afryki dla wielkopolskich firm

16.08.2017
Angola bramą do Afryki dla wielkopolskich firm

W dniach 7-14 sierpnia br. odbyła się pierwsza zorganizowana przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. wizyta gospodarcza do Angoli. To kontynuacja działań podjętych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego za zgodą Zarządu Województwa. Angola jest jednym z priorytetowych kierunków w ramach prowadzonej przez nas ekspansji zagranicznej, a kraj postrzegany jako brama do Afryki dla wielkopolskich firm.

Program obejmował m.in. spotkania w Ministerstwach Zdrowia, Przemysłu, Rolnictwa, Ambasadzie RP w Angoli, w Prowincji Luanda i Huíla, która jest regionem partnerskim Wielkopolski. Uczestnicy delegacji wizytowali szpitale w Luandzie i Lubango, ponadto sprawdzali tereny przeznaczone pod inwestycje. Wzięli też udział w targach Expo Huíla i czternastej edycji Feira Agropecuária.

Celem wizyty było zapoznanie się z możliwościami wejścia wielkopolskich firm na rynek angolski oraz z ofertą targów, w których udział w przyszłości mógłby przyczynić się do gospodarczej promocji Wielkopolski.