Ameryka czeka na wielkopolskich przedsiębiorców

28.06.2019
Ameryka czeka na wielkopolskich przedsiębiorców

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. odwiedziła w dniu 27 czerwca br. Pani Karolina Zatorska, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Los Angeles wraz z wielkopolskim przedsiębiorcą, który właśnie rozpoczął swój biznes w Stanach.

Szlaki przetarte, czas aby tym śladem poszły inne firmy z Wielkopolski. Los Angeles to dynamicznie rozwijający się hub biznesowy, a w związku z przygotowaniami do letnich igrzysk olimpijskich w 2028 roku może okazać się atrakcyjnym celem ekspansji MŚP z naszego regionu. Przede wszystkim potencjał jest w sektorze budownictwa – priorytet to stworzenie zaplecza hotelowego, ale też modułowych szpitali, akademików, apartamentowców. Niezwykle ważne są też inwestycje z zakresu elektromobilności w związku z założonymi ambitnymi celami niskoemisyjności.

W najbliższym czasie otrzymamy informacje o aktualnych przetargach, stąd zainteresowanych rynkiem kalifornijskim prosimy o kontakt z Działem Rozwoju pod numerem telefonu 61 671 71 98.

Wszystko zaczęło się 12 grudnia ub.r. na zorganizowanym przez WFR spotkaniu z cyklu „Doing Business”. To właśnie u nas jeden z uczestników nawiązał cenne kontakty, które zapoczątkowały lawinę zdarzeń; i to w niespełna sześć miesięcy, czego efektem będzie budowa pierwszej demonstracyjnej instalacji biogazowej w Delano w Kalifornii. Kolejne ambitne projekty w planach.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie biznesowe już 4 lipca, tym razem poświęcone Chinom, Japonii i Singapurowi.