KONFERENCJA W LESZNIE | Cross border e-commerce

Data
20.10.2022
Godzina
11:00
miejsce
Leszno
Zapisuję się
KONFERENCJA W LESZNIE | Cross border e-commerce

W ramach cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” proponujemy przedsiębiorcom z podregionu leszczyńskiego bardzo aktualny temat: transgraniczny handel online, czyli cross border e-commerce.

Swoją wiedzą jak skutecznie sprzedawać online na rynkach zagranicznych podzieli się nasz ekspert pan Konrad Zach, który ma duże doświadczenie w zakresie pomocy firmom w budowaniu, optymalizowaniu i rozwijaniu internetowych kanałów sprzedaży B2C, B2B oraz marketplace. W programie m.in.: praktyczne case study, źródła inspiracji i przykłady popularnych platform marketplace z podziałem na rejony geograficzne i modele biznesowe.

Szacuje się, że globalna sprzedaż na rynku e-commerce osiągnie 6,5 biliona dolarów w 2023 roku, co stanowi olbrzymi wzrost w porównaniu z 2019 rokiem, kiedy to przekroczyła poziom 3,5 biliona dolarów. Na ten dynamiczny wzrost wyniku wpłynęła m.in. pandemia, która zmieniła oblicze zakupów w Internecie. Na przełomie 2020 i 2021 roku firma PayPal przebadała pod kątem zakupów w sieci 13 rynków (Stany Zjednoczone, Indie, Japonia, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Meksyk, Brazylia, Singapur, Chiny, Australia, Hongkong), a z przygotowanego raportu wynika, że klienci e-sklepów chętniej decydują się na zakupy online w innym kraju i wydają wtedy więcej niż osoby kupujące tylko w obrębie danego państwa.

Niestety polscy e-sprzedawcy są znikomo obecni na rynkach zagranicznych, mimo że jest to dużo łatwiejsza droga dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku w porównaniu z tradycyjnym handlem. Sytuacja ta motywuje nas do promocji transgranicznej sprzedaży online w najnowszej edycji cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”. Naszym celem jest przedstawienie szans, zachęcenie przedsiębiorców do e-ekspansji i dywersyfikacji kanałów sprzedaży.

Partnerami wydarzenia są Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie i Leszczyńskie Centrum Biznesu.

Zachęcamy do rejestracji!

Konferencje z serii „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. to cenione przez przedsiębiorców spotkania, podczas których omawiane są możliwości rozwoju firm, w tym na zagranicznych rynkach. W roku 2022 wydarzenia realizowane będą w Pile, Lesznie, Kaliszu i Koninie.