Zarabiać zagranicą. Cross border e-commerce dla twojej firmy

17.11.2022
Zarabiać zagranicą. Cross border e-commerce dla twojej firmy

Wielkopolscy przedsiębiorcy poszukują innowacji i dodatkowych możliwości biznesowych. Różnorodność międzynarodowego rynku otwarta jest dla każdego za sprawą nowych technologii. Zachęcam regionalne firmy do ekspansji zagranicznej opartej na najbardziej dostępnej formie, jaką jest transgraniczny handel online – podkreślała Katarzyna Kierzek – Koperska podczas dzisiejszego spotkania w Koninie. 

Właśnie w  stolicy subregionu konińskiego kończymy nasz tegoroczny cykl konferencji „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie…”. Zgodnie z hasłem miasta – Tu płynie energia – było intensywnie i bardzo energetycznie.

O strategiach wejścia na globalny rynek mówił Mateusz Mazur z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Podzielił się praktycznymi wskazówkami i konkretnymi przykładami firm, które dzięki bezpłatnemu wsparciu PAIH osiągnęły istotne komercyjne cele.

Ekspansji zagranicznej sprzyja e-commerce, stąd druga część spotkania poświęcona była kwestiom cross border e-commerce. „Chcąc z powodzeniem sprzedawać na Amazon, nie wystarczy założyć konto, wystawić produkty i oczekiwać na międzynarodowy sukces. To byłoby zbyt proste! Zanim rozpoczniesz podbój światowych rynków za pośrednictwem największego marketplace’u, przeanalizuj kilka kwestii. Ważne jest zrozumienie zasad sprzedaży na Amazon i możliwości, jakie oferuje ten kanał, a także potencjału poszczególnych modeli biznesowych” – mówił podczas konferencji Mateusz Grzywnowicz specjalizujący się w największych portalach sprzedażowych.

Kamila Grotowska i Dominika Kucińska z Allegro przekonywały, że nasz rodzimy portal, Allegro, również umożliwia wejście na międzynarodowy rynek i ma szereg ułatwień, w tym zapewnia pomoc w tłumaczeniu ofert sprzedażowych na języki obce. Platforma po przejęciu czeskiego giganta e-commerce, Grupy Mall, oferuje dostęp do 32 mln klientów w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Chorwacji.

Zainteresowanych tematem transgranicznej sprzedaży towarów zapraszamy na webinarium, które zorganizujemy 14 grudnia. Śledźcie nasze social media, szczegóły niebawem!