Zaproszenie do udziału w 4.edycji E-commerce week – Genewa

05.04.2018
Zaproszenie do udziału w 4.edycji E-commerce week – Genewa

Zaproszenie do udziału w 4.edycji E-commerce week – Genewa

Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ uprzejmie zaprasza do udziału w 4. edycji E-commerce week, organizowanej przez UNCTAD (Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju), poświęconej tematyce „Rozwojowego Wymiaru Platform Cyfrowych” (Development Dimension of Digital Platforms). W Tygodniu Handlu Elektronicznego uczestniczą przedstawiciele biznesu (w szczególności globalne platformy sprzedażowe, sektor ICT, branża cyfrowa), delegacje rządowe, przedstawiciele organizacji międzynarodowych oraz NGOs-ów działających w obszarze e-commerce. Impreza stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów, także B2B.

W ramach konferencji odbędzie się około 50 sesji poświęconych zagadnieniom związanym z tematyką handlu elektronicznego i funkcjonowania platform cyfrowych (m.in. działania organizacji międzynarodowych na rzecz promocji i rozwoju handlu elektronicznego, technologie w handlu elektronicznym i logistyce, rozwój platform rynkowych B2B, ułatwienia w transgranicznych płatnościach cyfrowych, cyfrowe ID a ochrona danych, przepływ danych, rozwój kompetencji technologicznych MŚP, potencjał rozwoju handlu elektronicznego na podstawie konkretnych rynków – Chiny, Egipt, Estonia, państwa Afrykańskie, państwa ASEAN, etc.). Wydarzenie ma duży potencjał networkingowy dla uczestników, w tym firm. W E-commerce week spodziewany jest udział około 1 000 przedstawicieli rządów, organizacji międzynarodowych (ONZ, UE, ITC, WTO, WBG, WEF, ILO i in.), sektora prywatnego (m.in. eBay, Alibaba, Huawei, Nextrade Group, Didi Chuxing, Ipsos) i NGOs (Internet Society, CIGI, CCIA, ITTI, ICTSD, EMOTA, DiploFoundation i in.).

Konferencja odbędzie się w dniach 16-20 kwietnia br. w siedzibie Biura ONZ w Genewie, Szwajcaria. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zainteresowane podmioty ponoszą jedynie koszty transportu i pobytu w Genewie. Jednocześnie zwracamy Państwa uwagę, że wydarzenie nie ma charakteru targowego.

Szczegółowe informacje nt. programu i uczestników znajdują się na stronie wydarzenia pod adresem: http://unctad.org/en/conferences/e-week2018/Pages/default.aspx.

Zgłoszenia:

W celu wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o rejestrację pod adresem https://reg.unog.ch/event/23057/ (rejestracji można dokonać do 20 kwietnia br.). Prosimy także o poinformowanie DWE MSZ o chęci wzięcia udziału w wydarzeniu na adres karolina.willmann@msz.gov.pl w terminie do dnia 9 kwietnia br.