Zapraszamy do udziału w wizycie gospodarczej do Meksyku i Panamy – nabór przedłużony !

01.08.2018
Zapraszamy do udziału w wizycie gospodarczej do Meksyku i Panamy – nabór przedłużony !

Wielkopolski Fundusz Rozwoju zaprasza do udziału w wizycie gospodarczej do Meksyku połączonej z Panamą, która odbędzie się w dniach od 9 września do 15 września 2018 r. Pomocy w organizacji wyjazdu udzielają nam Ambasady RP w Meksyku i Panamie oraz Zagraniczne Biuro Handlowe (ZBH) w Meksyku Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

W programie m.in. spotkania z Ambasadorem RP w Meksyku oraz w jego towarzystwie w ministerstwach oraz z władzami administracyjnymi. Planujemy również dedykowane spotkania dla przedsiębiorców biorących udział w wizycie. Wraz z prężnie działającym ZBH zostanie przygotowana dla każdego zgłoszonego przedsiębiorcy baza danych lokalnych firm z danego sektora, pomożemy też w nawiązaniu pierwszego kontaktu z firmami meksykańskimi i zapewnimy wsparcie dalszych działań.

Meksyk to duży i chłonny rynek. Znajduje się w gronie 15 największych gospodarek świata i jest drugą największą gospodarką w Ameryce Łacińskiej. Kraj ten pozycjonuje się jako brama do rynku obu Ameryk, reprezentującego ponad 60% światowego PKB, z ponad miliardem potencjalnych konsumentów. Szczególnie zachęcamy do udziału w wizycie gospodarczej wielkopolskich przedsiębiorców z sektorów: budowlanego, technologicznego, medycznego i farmaceutycznego, meblarskiego, kosmetycznego i rolno-spożywczego.

W obliczu modernizacji porozumienia handlowego pomiędzy Unią Europejską i Meksykiem, które zredukuje lub wyeliminuje dotychczas istniejące cła oraz inne bariery dla przepływu dóbr i usług pomiędzy obiema stronami, współpraca gospodarcza na linii UE-Meksyk, w tym zwłaszcza Polska-Meksyk znacznie się zacieśni. Liberalizacja ceł powinna być ostatecznym impulsem dla polskich producentów do wejścia na ten odległy rynek meksykański.

Więcej informacji dotyczących rynku meksykańskiego znajdą Państwo w przygotowanym przez nas opracowaniu „Meksyk. Praktyczne wskazówki dla eksporterów”.

WFR w ramach wizyty poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej, tj. zorganizuje przeloty, transfery na miejscu, zapewni sale do spotkań, opiekę tłumacza, dokona rezerwacji hoteli. Koszty przelotu i zakwaterowania przedsiębiorca pokrywa we własnym zakresie. Szacowany koszt zostanie podany po określeniu liczby uczestników, gdyż od ilości osób uzależnione będą wynegocjowane stawki m.in. w hotelach.

Zainteresowanych wizytą zapraszamy do kontaktu z Kierownik Działu Ekspansji Zagranicznej panią Lidią Piechocką: lidia.piechocka@wfr.org.pl, 61 671 71 98 do dnia 10 sierpnia 2018 r.