Zapraszamy do udziału w II wizycie gospodarczej do Gruzji

26.07.2018
Zapraszamy do udziału w II wizycie gospodarczej do Gruzji

W ślad za prośbami przedsiębiorców uczestniczących w pierwszym wyjeździe do Gruzji, Wielkopolski Fundusz Rozwoju zaprasza do udziału w drugiej wizycie gospodarczej, która odbędzie się w dniach od 6 do 12 sierpnia br.

Pomocy w organizacji wyjazdu udziela nam Departament Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Gruzji, który zaaranżuje spotkania m.in. w Ministerstwie Infrastruktury, przedstawicielami władz miasta Tbilisi i Kutaisi oraz Enterprise Georgia – instytucji podległej Ministerstwu Gospodarki, wspierającej bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Gruzji. Pozostałe wydarzenia będą miały charakter powiązany. W ramach misji zorganizowane zostaną spotkania B2B konkretnie pod kątem zgłoszonych firm.

Rekomendowane branże z potencjałem oraz nisze rynkowe, w ramach których wielkopolscy przedsiębiorcy mogą upatrywać dla siebie szans na inwestycje na rynku gruzińskim, to:

Budownictwo – wiele rozpoczętych inwestycji w branży hotelarskiej, około turystycznej, a także mieszkaniowej;

Infrastruktura drogowa – niezbędna jest przebudowa połączeń między miastami, a także poprawa dróg oraz ulic w miastach;

Gospodarka komunalna – odpady i przetwórstwo śmieci, oczyszczalnie ścieków, oświetlenie ulic oraz budynków użyteczności publiczne, tabor komunikacji miejskiej;

Energetyka – odnawialne źródła energii. Warto podkreślić, że 80% energii w Gruzji jest produkowanych w ramach OZE. Zapotrzebowanie na energię będzie systematycznie rosnąć, ponadto istnieje duży potencjał sprzedaży do krajów sąsiednich, zwłaszcza do Armenii i Azerbejdżanu, które posiadają deficyt energii. Gruzja posiada duży potencjał w zakresie rozwoju hydroelektrowni;

Branże spożywcza oraz rolnictwo – duży potencjał importu cytrusów z tego kierunku przez Turcję drogą lądową oraz przez Morze Czarne z portu w Batumi lub Poti.

WFR w ramach wizyty, poza programem merytorycznym, zadba o opracowanie strony logistycznej, tj. zorganizuje przeloty, transfery na miejscu, zapewni sale do spotkań, opiekę tłumacza, dokona rezerwacji hoteli. Koszty przelotu i zakwaterowania przedsiębiorca pokrywa we własnym zakresie. Szacowany koszt zostanie podany po określeniu liczby uczestników, gdyż od ilości osób uzależnione będą wynegocjowane stawki m.in. w hotelach.

Zainteresowanych wizytą zapraszamy do kontaktu do dnia 31 lipca 2018 r. ze Specjalistą ds. Ekspansji Zagranicznej Panią Dagmarą Suprun: tel. 61 671 72 02, e-mail: dagmara.suprun@wfr.org.pl