Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. na II Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym

30.09.2019
Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. na II Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym

Przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. wzięli udział w II Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym, który odbył się 23 września br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie oraz 25 września w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Inicjatorem spotkania była Wielkopolska Rada Trzydziestu powołana przy Samorządzie Województwa Wielkopolskiego, w której skład wchodzi 30 przedstawicieli organizacji gospodarczych z Wielkopolski.

Celem wydarzenia było utworzenie regionalnej platformy wymiany doświadczeń i dyskusji na temat konkurencyjnego i innowacyjnego rozwoju wielkopolskiej gospodarki. Tematyka spotkania odzwierciedlała realne potrzeby zgłaszanych przez wielkopolskich przedsiębiorców. Wystąpienia i dyskusje poświęcone zostały korzyściom, wyzwaniom i możliwościom stojącym przed lokalnymi firmami.

Wydarzenie było również bardzo dobrą okazją do zapoznania uczestników z ofertą produktową Spółki. Pracownicy WFR przedstawili możliwości pozyskania finansowania alternatywnego do kredytowania w bankach. Nasze stoisko było licznie odwiedzane przez przedsiębiorców, którzy niejednokrotnie podkreślali, że oferta Spółki jest dla nich atrakcyjna.