Wielkopolski Fundusz Rozwoju na imprezie „Konie i Powozy” w Rokosowie

11.06.2017
Wielkopolski Fundusz Rozwoju na imprezie „Konie i Powozy” w Rokosowie

W dniach od 10 do 11 czerwca w Rokosowie leżącym na terenie powiatu gostyńskiego odbyła się impreza dedykowana miłośnikom koni i powożenia. Już po raz trzynasty „Konie i Powozy” zebrały w tym wyjątkowym miejscu na mapie Wielkopolski dziesiątki tysięcy odwiedzających. Nie mogło nas tam zabraknąć!

„Konie i Powozy” to największa w Wielkopolsce plenerowa impreza skupiająca hodowców koni, producentów powozów, producentów sprzętu około jeździeckiego i branż współpracujących. Rokrocznie gromadzi pasjonatów tematyki konnej i jeździeckiej, hodowców, jak i całe rodziny zjeżdżające do tego urokliwego miejsca z każdego zakątka Wielkopolski.

Tradycją ubiegłych lat Wielkopolski Fundusz Rozwoju aktywnie włączył się w organizację imprezy, współtworząc mobilny punkt informacyjno-promocyjny Inicjatywy JEREMIE. Naszym celem było dotarcie do lokalnych przedsiębiorców i zaprezentowanie alternatywnych źródeł finansowania w postaci instrumentów pozadotacyjnych. Na polanie, w zaciszu drzew, przygotowaliśmy dla zainteresowanych leżakową strefę relaksu. Dla najmłodszych zorganizowaliśmy moc atrakcji, od malowania buziek, bo wyścigi na koniach! Goszcząc na naszym stoisku można było w miłej i swobodnej atmosferze porozmawiać o możliwościach, jakie oferuje inicjatywa JEREMIE, jednocześnie świetnie się bawiąc. Była to więc doskonała okazja do bliższego poznania zwrotnych instrumentów finansowych w naszym regionie i przedstawienia współpracujących z naszą spółką Pośredników Finansowych.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Integracji Europejskiej w Rokosowie, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni i Producentów Powozów Konnych i współpracy wielu podmiotów gospodarczych z regionu.