UDZIAŁ W KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ DZIAŁAŃ MSZ W OBSZARZE DYPLOMACJI EKONOMICZNEJ w 2017r. ORAZ OMÓWIENIU PLANÓW NA 2018r.

13.12.2017
UDZIAŁ W KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ DZIAŁAŃ MSZ W OBSZARZE DYPLOMACJI EKONOMICZNEJ w 2017r. ORAZ OMÓWIENIU PLANÓW NA 2018r.

12 grudnia br. w pięknych wnętrzach dawnego Pałacu Prymasowskiego w Warszawie Prezesi Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju uczestniczyli w dorocznym podsumowaniu działań w zakresie dyplomacji ekonomicznej realizowanych przez Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz placówki RP we współpracy z przedstawicielami polskiego biznesu, administracji rządowej, samorządu terytorialnego oraz agencji i instytucji aktywnie działających w obszarze promocji polskiej gospodarki.

W ramach konferencji Minister Marek Magierowski przedstawił zmiany w systemie promocji gospodarczej Polski, zrelacjonował też działania podjęte przez MSZ w 2017 roku. Co nas szczególnie cieszy, podkreślał znaczenie ostatniej misji gospodarczej do Argentyny i Urugwaju, w której mieliśmy okazję wziąć udział. Przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju odebrali pismo z podziękowaniem za niezwykle merytoryczny wkład w to przedsięwzięcie.

Ciekawe wystąpienie na temat nowych publikacji MSZ z zakresu dyplomacji ekonomicznej wygłosiła dr Iwona Woicka-Żuławska – Dyrektor Departamentu Współpracy Ekonomicznej MSZ. Profesor Marcin Wojtysiak-Kotlarski z SGH opowiedział o uwarunkowaniach prowadzenia biznesu w wybranych gospodarkach, a pani Julia Krysztofiak-Szopa – Prezes Fundacji Startup Poland pochwaliła się opracowaniem o startupach przygotowanym przez Fundację we współpracy z MSZ. Spotkanie zakończył świąteczny networking.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany informacji między uczestnikami konferencji w kontekście planowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju na przyszły rok instrumentów proeksportowych.