Siódme spotkanie WFR z cyklu wydarzeń Doing Business już za nami!

24.04.2019
Siódme spotkanie WFR z cyklu wydarzeń Doing Business już za nami!

11 kwietnia br. kolejny już raz zaproszeni przez WFR eksperci, podzielili się swoją wiedzą
i doświadczeniami w zakresie ekspansji na rynki zagraniczne – tym razem poruszając kluczowe kwestie w temacie Bułgarii, Rumunii i Węgier.

Pani Agata Czyrsznic-Dobrowolska, Radca ministra ds. współpracy samorządowej, opowiedziała
o przetargach instytucji i organizacji międzynarodowych oraz zachęcała do uczestnictwa w WARSAW HUMANITARIAN EXPO – Międzynarodowych Targach Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej. Następnie Profesor Paweł Śliwiński, Prezes Zarządu INC S.A. i Carpathia Capital S.A., na podstawie swoich bogatych doświadczeń przedstawił uczestnikom możliwości inwestycyjne Rumunii. W dalszej kolejności Pan Kamil Hyszka, Konsultant od rynków Środkowo-Europejskich i Bałkańskich Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., podjał się odpowiedzi na pytania postawione w tytule swojego wystąpienia „Bułgaria, Rumunia, Węgry – kto ma szanse? czego oczekuje rynek?”

Głosem przedsiębiorców, dzielących się własnymi wnioskami z drogi jaką przebyły ich firmy wchodząc na ww. rynki zagraniczne, byli Panowie: Ivan Danilenka z firmy SUP Bass International oraz Marcin Janowski, Dyrektor ds. Eksportu Protan Elmark Sp. z o. o.

Spotkanie zwieńczyła debata otwarta z udziałem ekspertów i przedsiębiorców, podczas której dodatkowo wypowiedzieli się: Pan Yordan Draganchev, Radca Handlowy Ambasady Bułgarii, który opowiedział o potencjale rynku bułgarskiego; Pan Gabor Konya, Sekretarz ds. ekonomicznych Ambasady Węgier, poruszający temat perspektywicznych branż Węgier; Pani Anita Imbre, Dyrektor Zarządzający Polsko-Rumuńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, wskazująca na preferencje podatkowe dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność na rynku rumuńskim; a także Pan Leszek Twardy, Prezes Zarządu POZTEL Sp. z o.o.

Wśród gości spotkania znalazła się Pani Katarzyna Kierzek-Koperska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania oraz Pani Paulina Stochniałek, Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Niepowtarzalność ostatniego Doing Business związana była również z premierą publikacji Profesora Jerzego Schroedera pt. „Etykieta biznesu w kontaktach międzynarodowych. Przewodnik po krajach świata.”, do której wydania Wielkopolski Funduszu Rozwoju przyczynił się wspólnie z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji. Wśród uczestników wydarzenia rozlosowano dziesięciu szczęśliwców, mogących uzyskać specjalną dedykację od Profesora i wrócić z własnym egzemplarzem książki do domu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo z poszczególnych paneli, które udostępnione zostały na profilu facebookowym WFR!
https://www.facebook.com/WielkopolskiFunduszRozwoju/