Sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 12 marca 2018r.

13.03.2018
Sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 12 marca 2018r.

Sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 12 marca 2018r.

Dnia 12 marca 2018r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się Sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pod hasłem: „Wielkopolska gospodarka-moc możliwości”.

Spotkanie otworzyła przewodnicząca Sejmiku Pani Zofia Szalczyk. Sejmik rozpoczęła wypowiedź Pana Macieja Sytka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, który zaprezentował działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego na rzecz wsparcia rozwoju gospodarki w regionie.

Następnie Pani Agata Czyrsznic-Dobrowolska, Radca ministra ds. współpracy samorządowej z Departamentu Współpracy Ekonomicznej z Ministerstwa Spraw Zagranicznych omówiła rolę dyplomacji ekonomicznej w obliczu wyzwań stojących przez Polską w procesie globalizacji.

Kolejne wystąpienie dotyczyło prezentacji dobrych praktyk w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W ostatniej części Sejmiku omówiony został temat „Przedsiębiorcy i pracodawcy w sektorach gospodarki, o problemach gospodarki”, gdzie omówiono wyzwania i kierunki zmian w funkcjonowaniu Instytucji Otoczenia Biznesu oraz problemy rynku pracy w Polsce.