Pożyczka ekspansja i wizyty zagraniczne WFR ofertą dla przedsiębiorców z Konina

15.06.2018
Pożyczka ekspansja i wizyty zagraniczne WFR ofertą dla przedsiębiorców z Konina

12 czerwca 2018 r. w Sali Ratuszowej Urzędu Miejskiego odbyło się kolejne spotkanie mające na celu przedstawienie oferty produktowej WFR. Udział w konferencji wzięli przedstawiciele Konińskiej Izby Gospodarczej, Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Koninie, Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Geotermia Konin, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją zagraniczną m.in. z branży: kosmetycznej, medycznej, chemicznej, elektronicznej, ubezpieczeniowej, budowlanej, komunikacyjnej, energetycznej, gazowniczej, rowerowej.

Otwarcia spotkania dokonał Wiceprezydent Miasta Konina Sebastian Łukaszewski. Po prezentacji produktów WFR: pożyczki ekspansja, pożyczki regionalnej oraz linii finansowej, a także działań związanych z ekspansją zagraniczną i analizą rynków międzynarodowych przedsiębiorcy pytali o: szereg kwestii związanych z rozpoczęciem ekspansji zagranicznej z pomocą WFR, gdzie można uzyskać informacje na ten temat, na jakich warunkach oraz do kogo należy się udać w pierwszej kolejności. Przedsiębiorcy którzy już podjęli działalność w krajach rozwijających się wymienili się z uczestnikami spotkania swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat trudności jakie napotykali wchodząc na dany rynek.

Przedsiębiorcy wskazywali duże zainteresowanie rynkami: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan oraz oczekują na pomoc w rozwoju ekspansji na rynkach Meksyku, Kuby, Brazylii i in. państw Ameryki Łacińskiej.

Pod koniec spotkania zaproszono przedsiębiorców na Doing business: Mexico, Brazil, Oman – I spotkanie biznesowe WFR w dniu 14 czerwca 2018 r. oraz nawiązano współpracę z KIG i ARR w Koninie celem szerszego dotarcia z ofertą produktową do przedsiębiorców z tego powiatu.