„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Pile

08.10.2019
„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Pile

Jesteśmy już za półmetkiem konferencji biznesowych w stolicach subregionów. 7 października o zagranicznym biznesie rozmawialiśmy z przedsiębiorcami w Pile. Spotkanie, które odbyło sięw oddziale Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. swoją obecnością zaszczycił Pan Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Okazuje się, że niektóre lokalne firmy działają już na rynkach krajów arabskich o czym świadczy liczba legalizowanych dokumentów eksportowych przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski. Jak podkreślał nasz ekspert, Pan Antoni Mielniczuk – Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Współpracy Gospodarczej, kraje Zatoki importują wszystko z wyjątkiem ropy naftowej, nawet piasek z Australii, bo ten który mają nie nadaje się w budownictwie. Potencjał zatem jest duży, warto więc pomyśleć o ekspansji zagranicznej w czym pomocne mogą okazać się produkty Spółek Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem wydarzenia było rozszerzenie formuły konferencji, które odbywają się cyklicznie w Poznaniu w siedzibie Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. i cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Ponadto istotą spotkania było przekazanie uczestnikom najważniejszych informacji z wcześniejszych wydarzeń dotyczących m. in. różnic kulturowych, które często warunkują udany biznes, a także pokazanie szerokiego spektrum możliwości oferowanego przez poszczególne spółki samorządowe.

Wydarzenie, którego Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. był współorganizatorem, było doskonałą okazją do promocji produktów finansowych oferowanych przez Spółkę. W specjalnie utworzonej strefie B2B przeprowadzono szereg rozmów z przedsiębiorcami zainteresowanymi ofertą Spółki. Ponadto, rozmowy biznesowe dotyczyły m.in. niskooprocentowanych pożyczek, w tym „jeremie2”, środków unijnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, poręczeń i gwarancji.