„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Kaliszu

01.10.2019
„Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” – konferencja w Kaliszu

27 września 2019 r. w Calisia One w Kaliszu, odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu konferencji biznesowych „Doing Business” organizowanych w stolicach subregionów.

Konferencję zaszczycili swoją obecnością Pan Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem wydarzenia było rozszerzenie formuły konferencji, które odbywają się cyklicznie w Poznaniu w siedzibie Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju i cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Istotą programu było przekazanie uczestnikom najważniejszych informacji z wcześniejszych wydarzeń dotyczących m. in. różnic kulturowych, które często warunkują udany biznes, a także pokazanie szerokiego spektrum możliwości oferowanego przez poszczególne spółki samorządowe.

Ważnym punktem programu był wykład Pana Macieja Gacy, Dyrektora Generalnego Biura Polskiego w Tajpej, wcześniej Radcy w Ambasadzie RP w Pekinie, na temat skutecznego wejścia na perspektywiczne rynki azjatyckie.

Wydarzenie, którego Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. był współorganizatorem, było doskonałą okazją do promocji produktów finansowych oferowanych przez Spółkę. W specjalnie utworzonej strefie B2B przeprowadzono szereg rozmów z przedsiębiorcami zainteresowanymi ofertą Spółki. Ponadto, rozmowy biznesowe dotyczyły m.in. niskooprocentowanych pożyczek, w tym „jeremie2”, środków unijnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, poręczeń i gwarancji.

Na konferencję w Kaliszu przybyło około 100 osób zainteresowanych ofertą spółek samorządowych, w tym Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju.