Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie – jak wspierać internacjonalizację i zrównoważony rozwój

13.10.2021
Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie – jak wspierać internacjonalizację i zrównoważony rozwój

Jesteśmy po drugim spotkaniu online z cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”. Przyzwyczailiśmy już Państwa do dostarczania rzetelnych informacji na temat rynków zagranicznych. Podczas wydarzenia zachęcaliśmy do internacjonalizacji, ale wprowadziliśmy też nowy temat – Cele Zrównoważonego Rozwoju, których wdrożenie przez MŚP może zbudować ich przewagę konkurencyjną.

Wydarzenie otworzył Pan Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Cenny głos w debacie zabrały: Pani Justyna Lipczyńska z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., Pani Anna Korzeniewska – założycielka Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe oraz Wiceprezes Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju Pani Katarzyna Kierzek-Koperska. O wsparciu oferowanym przez Wielkopolska Trade Office mówiła Pani Anna Maciołek z Departamentu Gospodarki UMWW.

Cele Zrównoważonego Rozwoju zostały przyjęte przez społeczność międzynarodową w 2015 r. i mają być osiągnięte do 2030 r. Jest ich siedemnaście, a ich zadaniem jest sprostanie wyzwaniom w pięciu obszarach: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój i partnerstwo.

Działając na rzecz zrównoważonego rozwoju trzeba inspirować biznes, bo to właśnie biznes może dalej zachęcać i edukować konsumentów w tym temacie. Wyznaczone cele nie zostaną osiągnięte też bez zaangażowania samorządów. Ważne jest więc stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, stąd pomysł na dzisiejsze wydarzenie i dalsze działania Spółki w tym zakresie, które już niebawem.  Będziemy kontynuować tę tematykę zmotywowani licznym udziałem w konferencji.