Polski Champion

28.06.2018
Polski Champion

Przedstawicielki Pionu Ekspansji i Rozwoju Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju uczestniczyły w dniu 21 czerwca we Wrocławiu w spotkaniu dotyczącym programu Polski Czempion, który wspiera aktywność inwestycyjną i działalność eksportową polskich firm. Organizatorem wydarzenia była firma doradcza PwC, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, PKO Bank Polski oraz Redakcja „Pulsu Biznesu”.

Celem programu Polski Czempion jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu ekspansji zagranicznej, w tym także prezentacje case study wybranych firm – w tym wypadku były to CCC i Selena. Ich sposób na sukces to konsekwencja, dużo silnej woli, elastyczność, świadomość swoich wartości i skrupulatna analiza rynku.

Na prośbę organizatorów wydarzenia zachęcamy do udziału w Konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion, który wystartuje z początkiem września. Konkurs honoruje polskie przedsiębiorstwa, które odnoszą sukcesy na rynkach zagranicznych. O nagrodę ubiegać się mogą też firmy prywatne z sektora MŚP, które w ciągu ostatnich trzech lat dokonały inwestycji zagranicznej – wybudowały poza granicami Polski zakład produkcyjny, centrum usługowe, sieć dystrybucji lub przejęły zagraniczną firmę albo prowadzą szeroko zakrojoną działalność eksportową. Zgłoszenia przyjmowane będą też w kategorii „Debiutant na rynkach zagranicznych”. Więcej informacji znajduje się na stronie czempioni.pb.pl.

Przedstawiciele firm Selena i CCC dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w zdobywaniu zarówno rynków europejskich jak i wschodzących opowiedzieli o trudnościach m.in. w uplasowaniu swoich produktów i usług w Brazylii czy Bułgarii oraz planach dalszej ekspansji rynków latynoamerykańskich m.in. Meksyku. Takie spotkania i zbieranie głosów bezpośrednio od przedsiębiorców umożliwiają WFR lepsze przygotowanie się do dokonania oceny ryzyka inwestycyjnego już stricte pod kątem branż reprezentowanych przez firmy z Wielkopolski zainteresowane wejściem ze swoją ofertą choćby na rynek Ameryki Łacińskiej.

Zachęcamy w związku z powyższym do udziału w planowanych wizytach zagranicznych WFR do Meksyku i Panamy we wrześniu oraz Brazylii i Paragwaju w październiku br. W planach jest też wspomniana Bułgaria. Informacja o naborze pojawi się w późniejszym terminie.