Możliwości współpracy z Angolą | wizyta WFR w UMWW

03.11.2021
Możliwości współpracy z Angolą | wizyta WFR w UMWW

W nawiązaniu do aktywnie prowadzonej w latach ubiegłych współpracy z Angolą, 29 października na zaproszenie Pana Jacka Bogusławskiego – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Wiceprezes WFR Katarzyna Kierzek-Koperska uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Ambasady Angoli. Gośćmi spotkania byli również członkowie Wielkopolskiej Rady Trzydziestu oraz firmy zainteresowane ekspansją do tego kraju.

Celem było przedstawienie aktualnych zachęt inwestycyjnych i możliwości współpracy ze strony władz Angoli. Prezentację poprowadził I Sekretarz Ambasady Angoli w Warszawie Pan Antonio Fernando Claver Pitra.

Szczególnie zaakcentowane zostały priorytetowe sektory ze znacznymi ulgami podatkowymi, jak rolnictwo, przetwórstwo, budownictwo, sektor medyczny czy produkcji i dystrybucji energii elektrycznej. Angola jest otwarta na importerów ale też stawia na inwestycje zagraniczne, stąd zarówno Ambasada jak i polecana agencja ds. inwestycji i eksportu AIPEX chętnie wesprą wielkopolskich przedsiębiorców.

Zachęcamy do kontaktu – podeślemy wówczas Państwu otrzymane na spotkaniu informacje dotyczące aktualnych możliwości biznesowych.