Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

27.09.2023
Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

W dniach 17-18 października w Poznań Congress Center odbędzie się III edycja Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego. Forum gromadzi samorządowców z Polski i zagranicy oraz przedstawicieli biznesu i nauki. Aktywny udział w wydarzeniu to doskonała okazja, do nawiązania współpracy, promocji realizowanych inwestycji i zaprezentowania oferty. Wielkopolski Fundusz Rozwoju jest partnerem instytucjonalnym wydarzenia.

„Po XXV latach reformy ustrojowej – o nową formę kooperacji lokalnej” – to hasło przewodnie trzeciej edycji wydarzenia. W 2023 roku mija 25 lat od II etapu reformy ustrojowej, w wyniku którego ustanowiony został trójstopniowy podział samorządu terytorialnego na województwa, powiaty i gminy. Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj administracja lokalna? Czy zmienił się jej udział w sprawowaniu władzy? Okazją do podsumowań i planów będzie Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe zaplanowane na 17-18 października w Poznaniu. Jesienią w Poznań Congress Center spotkają się prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, sołtysi i marszałkowie, aby wypracować wspólne stanowiska i podzielić się sprawdzonymi rozwiązaniami.

Samorząd będący w stanie realizować oczekiwania mieszkańców jest podstawą sprawnie funkcjonującego państwa. To 25-lecie jest dobrą okazją, by ocenić dorobek województw, powiatów i gmin oraz rozmawiać o najważniejszych kwestiach, które wymagają naszej jedności, współpracy i odpowiedzialnego partnerstwa. Ważne, byśmy w roku poprzedzającym wybory samorządowe,  spotkali się w Poznaniu i wyznaczyli nasze cele na kolejne lata – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który zasiada w Radzie Programowej Local Trends.

W programie III edycji Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego znajdzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych. Poruszone zostaną tematy związane z zieloną transformacją, cyberbezpieczeństwem, poprawą jakości usług publicznych, w tym transportu miejskiego czy wykorzystaniem technologii w integracji społeczeństwa. Nie zabraknie tematów związanych m.in. z kategoryzacją gmin w nowym systemie finansowania jednostek samorządu terytorialnego. W ramach wydarzenia odbędzie się także Kongres Regionów oraz Forum Rozwoju Miast, podczas którego goście z Polski i zagranicy podzielą się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań sprzyjających dobrostanowi mieszkańców.

Dołącz do debaty

– Local Trends to bardzo ważna inicjatywa, a to jak jest potrzebna – najlepiej obrazuje wysoka frekwencja. Zachęcam do udziału szczególnie przedstawicieli biznesu. Europejskie Forum Samorządowe to doskonała okazja do zaprezentowania technologii, które mogą poprawić jakość życia w miastach i gminach – dodaje Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP, organizatora wydarzenia.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu, w tym formularz rejestracyjny, znajdują się na stronie internetowej: https://localtrends.pl/