Kto stoi w miejscu, ten się cofa

01.07.2020
Kto stoi w miejscu, ten się cofa

Pierwsza konferencja on-line z cyklu „Doing Business in…” za nami. Jak nam poszło? Ponad 280 wyświetleń transmisji live przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że był to dla Państwa czas efektywny.

Podczas wydarzenia łączyliśmy się z naszym pożyczkobiorcą – Panią Oleną Zbroszczyk, Prezes firmy Schlösser, która podkreśliła, że „kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Radziła, że nie powinniśmy bać się nowości, być zdecydowani do angażowania sił w rozwój i inwestycje. Jak mówiła „długi okres spłaty, niskie oprocentowanie i akceptowalny wkład własny to duże atuty oferty WFR, dzięki której jesteśmy w trakcie budowy kompleksu produkcyjno-magazynowego. To właśnie zwiększona wydajność produkcji pozwoli nam na silną ekspansję na rynki zagraniczne”.

W trakcie debaty również przedstawiciele innych wielkopolskich firm dzielili się swoimi doświadczeniami eksportowymi i targowymi. Państwa Azji Południowo-Wschodniej jak podkreślali eksperci w studio, Pan Maciej Gaca i Pan Paweł Chorowiec, to duże pod względem populacji rynki, których siła nabywcza ciągle rośnie. Warto więc zastanowić się nad strategią firmy i nowymi kanałami dystrybucji. A kto ma szanse? Przede wszystkim producenci żywności, mebli, kosmetyków, ponadto chemii budowlanej, urządzeń medycznych, ale też firmy oferujące usługi i produkty nakierowane na silver economy, czyli dla osób starszych. Rynki te są też chłonne innowacyjnych rozwiązań choćby  w zakresie e-commerce, e-finance czy e-zdrowia.

„Doing Business in ASEAN”? Potencjał jest duży, zachęcamy więc do ekspansji w tym kierunku świata przy wykorzystaniu środków finansowych oferowanych przez naszą Spółkę.

Nagranie z konferencji jest dostępne na naszym kanale YouTube: