Konferencja dotycząca możliwości finansowania MŚP z terenu Wielkopolski

06.12.2018
Konferencja dotycząca możliwości finansowania MŚP z terenu Wielkopolski

5 grudnia 2018 r. w siedzibie Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju odbyła się konferencja dotycząca możliwości finansowania MŚP z terenu Wielkopolski. Z propozycją zorganizowania wydarzenia wyszła Pani Jagoda Gołębiewska, Prezes Zarządu SWGK Consulting Sp. z o. o.

W pierwszej części spotkania Pan Tomasz Jakubiak vel Wojtczak, Menedżer SWGK Podatki Sp. z o.o. zaprezentował aspekty prawno-podatkowe związane z ekspansją zagraniczną. Następnie Pani Jagoda Gołębiewska, Prezes Zarządu SWGK Consulting Sp. z o. o. wraz z Panem Bartoszem Nowakowskim, Specjalistą SWGK Consulting Sp. z o. o. omówili kwestie związane z cenami transferowymi na świecie.

Drugą część konferencji rozpoczęła Pani Joanna Klak, Dyrektor ds. Instrumentów Zwrotnych Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o. o., która zaprezentowała: Pożyczkę lokalną oraz Pożyczkę obrotową – planowane do wdrożenia dwa nowe produkty finansowe WFR. Z kolei Pan Rafał Głouszek, Kierownik Działu Obsługi Klienta przedstawił aktualną ofertę Spółki dotyczącą produktów finansowych. Jako ostatnia wystąpiła Pani Monika Gałganek-Napierała, Dyrektor ds. Ekspansji i Rozwoju WFR, która zaprezentowała działania Spółki związane z ekspansją zagraniczną i analizą rynków międzynarodowych w ramach przeprowadzonych wizyt gospodarczych i wydarzeń biznesowych z cyklu „Doing Business”.

Oferta Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju, zarówno w zakresie oferowanych produktów finansowych, jak i wsparcia ekspansji zagranicznej sektora MŚP spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. Cześć osób zadeklarowała swój udział w najbliższym, zaplanowanym na 12 grudnia br. spotkaniu z cyklu „Doing business”, które zostanie poświęcone Kanadzie, Urugwajowi oraz Gwatemali.