KONFERENCJA „DIALOG Z MŚP”

19.10.2017
KONFERENCJA „DIALOG Z MŚP”

W dniu 18 października przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. wzięli udział w konferencji „Dialog z MŚP” organizowanej przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Tematyka spotkania dotyczyła zagadnień związanych ze startupami, innowacjami i szeroko pojętą platformą współpracy między biznesem a samorządem. Uczestnicy wydarzenia uzyskali pakiet cennych informacji dotyczących innowacji przełomowych, barier w ich wprowadzaniu oraz roli samorządu regionalnego i otoczenia biznesu w pobudzaniu lokalnej przedsiębiorczości. Spotkanie zwieńczyła sesja dyskusyjna nt. „Jak skutecznie wspierać MŚP” prowadzona w formule World Café, w którą nasz zespół aktywnie się włączył. Rozmowa toczyła się przy czterech stolikach i podnosiła tematykę potrzeb i skutecznego wsparcia dla początkujących przedsiębiorców oraz dla firm „potencjalnie innowacyjnych”.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wynikami sesji World Café

Spotkanie organizowane było w ramach projektu ESSPO (Interreg Europe), którego celem jest wypracowanie propozycji działań w zakresie instrumentów polityki innowacyjnej odpowiadających na potrzeby MŚP.