Izrael – kraj dużych możliwości

06.07.2023
Izrael – kraj dużych możliwości

– Państwo Izrael jest obszarowo porównywalne z województwem wielkopolskim, ale liczba jego ludności oraz PKB kilkukrotnie przekraczają analogiczne wskaźniki dla naszego regionu – akcentował na konferencji „Doing Business in Israel” Jacek Bogusławki, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Na początku maja zrealizowana została wizyta studyjna delegacji z Wielkopolski w celu poznania szans rynkowych, a obecnie analizowana jest możliwość udziału w najważniejszym wydarzeniu handlowym w branży spożywczej w Izraelu – targach Israfood, które odbędą się pod koniec listopada w Tel Awiwie.

Izrael choć jest małym krajem, to otwiera przed przedsiębiorcami duże możliwości. W ubiegłym roku połowa wolumenu naszego eksportu do Izraela obejmowała artykuły rolno-spożywcze i osiągnęła wartość 439 mln EUR. To też jeden wielki plac budowy, gdzie jest stałe zapotrzebowanie na materiały budowlane. Może być to również perspektywiczny kierunek dla firm meblowych, kosmetycznych czy produkujących części samochodowe.

O tym między innymi mówili eksperci podczas lipcowej konferencji zorganizowanej we współpracy z Zagranicznym Biurem Handlowym w Tel Awiwie. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy Mateuszowi Kamerowi za zaangażowanie w ten projekt i polecamy przedsiębiorcom myślącym o eksporcie towarów do Izraela kontakt z Kierownikiem ZBH.

Transmisję z konferencji można obejrzeć na kanale YouTube Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju.