Expo Huíla 2018

02.07.2018
Expo Huíla 2018

Przedsiębiorcom zainteresowanym ekspansją na rynek afrykański polecamy uczestnictwo w XXVI Expo Huíla, które odbędzie się w dniach od 8 do 12 sierpnia br. W ubiegłym roku delegacja z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju wizytowała jubileuszową edycję targów w Lubango, stolicy partnerskiego regionu Wielkopolski – Huíla.

Motto tegorocznego Expo to „Huíla the Future of National Production”. Rejestracja trwa do 16 lipca. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu głównie przedsiębiorców z sektora przemysłu spożywczego, a chętnych prosimy o kontakt, wówczas prześlemy informacje o kosztach, formularz zgłoszeniowy i regulamin. Wraz z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Angoli pomożemy w organizacji pobytu i prezentacji targowej.

Pomysłodawcą targów jest AAPCIL – Associação Agro-Pecuária Industrial e Comercial da Huíla. Funkcjonujące już od ponad 25 lat stowarzyszenie to ważny partner rządu Angoli. Konsultuje sprawy związane z biznesem śledząc wszystkie programy państwowe. Na zeszłorocznych targach obecne były firmy z różnych branż, głównie jednak spożywcze i rolnicze, gdyż impreza połączona jest z Feira Agropecuária, czyli targami zwierząt hodowlanych i licytacją bydła oraz koni. Podczas Expo 2017 pojawiły się także firmy z sektora bankowego, telekomunikacyjnego, kamieniarskiego, budowlanego, medycznego, kosmetycznego i turystycznego.