Ekspansja zagraniczna bez wyjazdu z kraju

21.10.2022
Ekspansja zagraniczna bez wyjazdu z kraju

– Pandemia zmieniła rynek. Przedsiębiorcy przekonali się, że z sukcesami można realizować cele biznesowe, prowadząc sprzedaż online zamiast tradycyjnej formy  – powiedziała Katarzyna Kierzek-Koperska, Wiceprezes Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju podczas konferencji w Lesznie poświęconej cross border e-commerce.

Możliwość ekspansji zagranicznej bez wyjazdu z kraju, trendy na globalnym rynku e-commerce, platformy marketplace zaprezentował firmom z subregionu leszczyńskiego podczas spotkania Konrad Zach. Ekspert podzielił się ponad 20-letnim doświadczeniem w budowaniu internetowych kanałów handlowych w modelach B2C i B2B. Szczególne zainteresowanie uczestników konferencji wzbudziły zagadnienia dotyczące specyfiki platform w podziale na rejony geograficzne i modele biznesowe.

Jakub Paduch, Ekspert ds. zrównoważonego rozwoju WFR zwrócił uwagę na oddziaływanie strategii ESG na finanse przedsiębiorstw i podkreślił, że wpływ ten można kreować poprzez między innymi wprowadzanie internetowych kanałów sprzedaży.

Konferencja odbyła się w czwartek 20 października w ramach cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie…”, który w tym roku ma swoje edycje w Pile, Lesznie, Koninie i Kaliszu, do którego zapraszamy już we wtorek 25.10.2022. Bądźcie tam z nami!