Doing Business: Azerbejdżan, Armenia, Iran

24.09.2019
Doing Business: Azerbejdżan, Armenia, Iran

Wydarzenie „Doing Business: Azerbejdżan, Armenia, Iran”, które odbyło się 11 września 2019 roku w siedzibie Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. jest już dziewiątym z cyklu spotkań biznesowych poświęconych możliwościom ekspansji zagranicznej wielkopolskich przedsiębiorców. Jak zwykle, konferencja okazała się bogata merytorycznie, z przydatnymi i konkretnymi case studies, co potwierdzili jej uczestnicy.

Wśród prelegentów podczas spotkania nie zabrakło takich osobistości jak Jego Ekscelencja Pan Samvel Mkrtchian, Ambasador Republiki Armenii w Polsce wraz z przedstawicielami Business Armenia: Panami Gor Ordyanem i Łukaszem Walerjanem, Pan Andrzej Cieszkowski, Radca Ministra w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ, dr Nemat Naghdaliyev, przedstawiciel handlowy Azerbejdżanu na kraje Europy Środkowej i Pan Ahmad Piraiee, Członek Zarządu Polsko-Irańskiej Izby Gospodarczej.

Podczas spotkania poruszono kwestie związane z rozpoczynaniem działalności na terenie ww. krajów. Ponadto dyskutowano o uwarunkowaniach kulturowych i politycznych a także o wynikających z nich szansach dla przedsiębiorców z Polski. Przedmiotem rozmów były również możliwości biznesowe, które stwarza Azerbejdżan, kwestie nawiązywania współpracy z Iranem w świetle sankcji nałożonych przez USA, a także perspektywy wejścia na rynki wielomilionowych społeczności azjatyckich jakie stwarza Armenia.

Spotkania biznesowe z cyklu „Doing Business” cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielkopolskich przedsiębiorców. Kolejne, poświęcone tym razem rynkom skandynawskim, zaplanowaliśmy na pierwszą połowę listopada.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Iranu prosimy o kontakt z panią Marią Nowakowską z Krajowej Izby Gospodarczej: 22 6309783, mnowakowska@kig.pl.

Zachęcamy też firmy z sektora spożywczego do udziału w misji do Azerbejdżanu w dniach 18-23 listopada br. Wydatki związane z zakwaterowaniem i transportem zostaną pokryte przez Ministerstwo Gospodarki i Przemysłu Republiki Azerbejdżanu. Szczegóły konkursu na stronie: http://bit.ly/Misja_handlowa_do_Azerbejdżanu