Atrakcyjny czeski rynek

29.06.2022
Atrakcyjny czeski rynek

Wielkopolskie firmy chcą zwiększać wymianę handlową z Czechami. Sektor przedsiębiorstw MŚP także widzi w eksporcie do tego kraju szansę na wzmocnienie swojej konkurencyjności. Wielkopolski Fundusz Rozwoju, dzięki oferowanemu wsparciu finansowemu, ułatwia biznesowi ekspansję zagraniczną – zwracała uwagę Katarzyna Kierzek-Koperska, Wiceprezes Funduszu podczas konferencji „Doing Business in Czechia” zorganizowanej 23 czerwca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podkreślił, że umiędzynarodowienie biznesu jest jednym z najbardziej silnych trendów ostatnich lat. Bliskość i chłonność czeskiego rynku sprawiają, że wejściem na niego jest zainteresowanych wiele firm.

Licznie obecnych na konferencji przedsiębiorców Jakub Rudý, Radca Handlowy Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie zapewniał o otwartości na nawiązywanie polsko-czeskich relacji biznesowych i wsparciu w ich rozwijaniu.

Daniel Piekarski, II Sekretarz w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze oraz Marcin Warchoł, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Pradze zdradzili kilka ciekawych patentów na skuteczny biznes w Czechach. Wsparcie tych instytucji, jak również życzliwa pomoc Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Poznaniu w osobie Renaty Mataczyńskiej, są bezcenne. Wszystkim wchodzącym lub rozwijającym działalność na rynku czeskim rekomendujemy kontakt z tymi osobami – chętnie pomożemy nawiązać relacje:) Warto też czerpać z dobrych praktyk tych, którzy już tam są, czyli firm takich jak Arfido z doświadczeniem w zakresie przetargów, firmy kurierskiej CzechLogistic czy Allegro, którego nie trzeba przedstawiać.

Dziękujemy prelegentom oraz uczestnikom konferencji za udane spotkanie i wartościowy networking.

Pod koniec września zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia „Doing business in…”. Tym razem przybliżymy potencjał rynku włoskiego!