WEBINAR | Porozmawiajmy o zamówieniach organizacji międzynarodowych

Data
28.02.2024
Godzina
10:30
miejsce
online
Zapisuję się
WEBINAR |  Porozmawiajmy o zamówieniach organizacji międzynarodowych

70 mln USD wyniosła wartość międzynarodowych zamówień publicznych w Polsce w 2022 r. To nadal nie jest imponujący wynik mimo, że we wcześniejszych latach suma ta nie przekraczała nawet 5 mln USD. Globalne międzynarodowe zamówienia publiczne liczą łącznie blisko 30 mld USD! Niestety w rankingach Polska jest dopiero na 70. miejscu, niżej niż Haiti, Hiszpania czy Włochy.*

Mitem jest, że to pole tylko dla dużych firm z konkretnych sektorów. Szanse są dla MŚP z wielu branż, w tym choćby budowlanej, spożywczej, tekstylnej, meblowej, nowych technologii, poszukiwane są produkty chemicznych, usługi transportowe czy poligraficzne.
W sondażach badających, dlaczego polskie firmy tak rzadko biorą udział w przetargach międzynarodowych dominują głosy, że przedsiębiorcy wolą skupić się na rynku krajowym, brakuje im zasobów organizacyjnych, a także wiedzy gdzie można szukać informacji na ten temat.

Czas to zmienić! To szansa na bezpieczną ekspansję. Organizacje międzynarodowe to solidny partner. Warto wspomnieć też o wartości wizerunkowej wynikającej ze współpracy z prestiżowymi organizacjami, co może umocnić pozycję firmy na arenie międzynarodowej.

Weź udział w webinarze 28 lutego i dowiedz się m.in.:

  • Co należy zrobić by zostać dostawcą organizacji międzynarodowych?
  • Jak wyszukać partnerów?
  • W jaki sposób organizacje międzynarodowe wspierają Ukrainę i co to oznacza dla polskich przedsiębiorców?
  • Czy realizując zamówienia na rzecz organizacji międzynarodowych, przedsiębiorca płaci podatki?

Ekspertem będzie mecenas Paweł Sendrowski – radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej.

Wielkopolska Grupa Prawnicza to jedna z pierwszych w Polsce kancelarii zajmujących się tematyką zagranicznych i międzynarodowych zamówień publicznych. Wraz z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadziła cykl szkoleń w całej Polsce. Dzięki wsparciu kancelarii wielu przedsiębiorców złożyło swoje pierwsze oferty na rynkach organizacji międzynarodowych (m.in. na rynku ONZ, czy w ramach instytucji unijnych takich jak: Parlament Europejski czy FRONTEX), jak również na rynkach poszczególnych krajów Unii Europejskiej (m.in. we Francji, Niemczech, na Węgrzech).

Udział jest bezpłatny. Czekamy na Twoje zgłoszenie! 

* Źródło: Polski Instytut Ekonomiczny.