KONFERENCJA ONLINE | Eksport a ESG

Data
23.04.2024
Godzina
10:00
miejsce
Online
Zapisuję się
KONFERENCJA ONLINE | Eksport a ESG

ESG w globalnym biznesie to nie modny skrót. W związku z wprowadzonymi zmianami w raportowaniu mającymi na celu zachęcenie do podejmowania zrównoważonych działań w obszarach związanych z ochroną środowiska, społeczną odpowiedzialnością oraz ładem korporacyjnym liczba przedsiębiorstw, które zostaną objęte obowiązkiem raportowania niefinansowego w najbliższym czasie wzrośnie. Raporty będą dotyczyć też firm współpracujących w ramach łańcucha dostaw, a więc polskich MŚP.

Wypracowanie strategii ESG to więc dziś konieczność dla tych, którzy myślą o rozwoju i ekspansji na rynkach zagranicznych. Zrównoważony rozwój w biznesowej działalności będzie kolejnym czynnikiem oceny oferty tak samo ważnym jak cena, jakość produktu lub usługi, czy bliskość rynku.

Zapraszamy na webinar organizowany 23 kwietnia 2024 r. w ramach cyklu spotkań biznesowych Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju pt. „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie…” poświęcony eksportowi w kontekście ESG.

Od ekspertów dowiesz się m.in.:

  • jakie działania są niezbędne dla wzmocnienia konkurencyjności na rynkach zagranicznych, w tym głównie na rynkach niemieckim i skandynawskim,
  • w jaki sposób ESG przekłada się na możliwość eksportu towarów i pozyskiwania zagranicznych zleceń,
  • jakie zmiany przyniesie dyrektywa CSRD i kogo dotyczy,
  • gdzie szukać wsparcia w tym obszarze.

Partnerami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie ESG, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. wraz ze swoimi zagranicznymi biurami handlowymi w Niemczech i Norwegii oraz regionalny ośrodek Enterprise Europe Network.

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!