KONFERENCJA | Doing Business in Italy

Data
27.09.2022
Godzina
10:00
miejsce
online
Zapisuję się
KONFERENCJA | Doing Business in Italy

Myślisz o rozwoju swojej firmy na zagranicznych rynkach? Włochy mogą okazać się intratnym miejscem międzynarodowej ekspansji. To jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski. Wymiana handlowa między naszymi krajami wzrasta z roku na rok. Po I kwartale br. Włochy zajmują 5. pozycję w naszym eksporcie i 4. w imporcie. W 2021 r. polski eksport do tego kraju zwiększył się o 27% i osiągnął 13,2 mld euro.

To rynek relacyjny, stąd obecność na konferencji przedstawicieli włoskich samorządów z Emilii-Romagna i Lacjum, którzy powiedzą o możliwościach współpracy w regionach. Mowa będzie o sztuce tworzenia udanego partnerstwa w biznesie, ale też kwestiach prawnych i finansowych wejścia na rynek włoski. Jaka jest recepta na sukces? Na to pytanie odpowiedzą firmy, które działają we Włoszech. Porozmawiamy między innymi o tym, jaką obrać strategię wejścia na rynek włoski, jak rozwijać tam swój biznes, jakie problemy mogą napotkać przedsiębiorcy, czy sprzedawać samodzielnie czy skorzystać z instytucji agenta handlowego, jakie branże mają największe szanse oraz jak kształtować wizerunek firmy i produktu.

Serdecznie zapraszamy!

Udział jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację drogą mailową – wydarzenie@wfr.org.pl lub poprzez stronę internetową – użycie przycisku „zapisuję się”.

Link do spotkania zostanie wysłany dzień przed wydarzeniem.

Konferencje z serii „Doing business in…” są cenionym przez przedsiębiorców cyklem spotkań, podczas których każdorazowo omawiane są możliwości ekspansji zagranicznej w innym kraju. Forum wymiany wiedzy i doświadczeń umożliwia uczestnikom poznanie realiów biznesowych oraz możliwości kooperacji z międzynarodowymi partnerami. Specyfikę zagadnień gospodarczych przybliżają eksperci branżowi i praktycy biznesu operujący na rynku, któremu poświęcone są poszczególne konferencje. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.