Wspieramy wdrażanie instrumentów finansowych w ramach programów operacyjnych Unii Europejskiej

26.01.2024
Wspieramy wdrażanie instrumentów finansowych w ramach programów operacyjnych Unii Europejskiej

– Zawarta dziś umowa w ramach Linii Finansowej umożliwi wdrażanie dedykowanych wielkopolskim przedsiębiorcom z sektora MŚP instrumentów finansowych „Pożyczka Inwestycyjna” oraz „Mała Pożyczka Inwestycyjna” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – zaznacza Wojciech Marcinkiewicz, Prezes Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju.

Kontrakt opiewający na kwotę 2,6 mln zł został zawarty z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie. Uruchomienie środków spowoduje zwiększenie oferty preferencyjnych form wsparcia zwrotnego dla biznesu. Za sprawą lepszej dostępności kapitału mikro-, małe i średnie firmy z naszego regionu zyskają nowe, wymierne szanse na preferencyjne finansowanie projektów rozwojowych.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie jest instytucją finansową z ponad 30-letnią tradycją. Realizuje projekty związane z rozwojem przedsiębiorczości oraz innowacyjności w Wielkopolsce, a także specjalizuje się w pośrednictwie w zakresie udzielania pożyczek i wdrażaniu funduszy pochodzących ze środków Unii Europejskiej.