Wielkopolska dla przedsiębiorców

29.01.2024
Wielkopolska dla przedsiębiorców

–  Mamy największy budżet w historii w tym roku i jest on bardzo proinwestycyjny. Będziemy mocno inwestować, zarówno w infrastrukturę drogową, kolejową, oświatową czy opieki zdrowotnej. Jednym z naszych głównych zadań są oczywiście fundusze europejskie. Mamy dla Państwa szeroki wachlarz narzędzi w ramach unijnego zasilania – to dotacje oraz instrumenty finansowe. Ta perspektywa jest trudniejsza, ale bardziej zielona i cyfrowa. Trzeba się liczyć z wyśrubowanymi wymaganiami, warto więc zadbać o dobry projekt, w czym oczywiście pomożemy na etapie przed złożeniem wniosku. Państwa działania wnoszą dużo dobrego do naszej rzeczywistości, z czego mamy ogromną satysfakcję. To się przekłada na to, jak wygląda Wielkopolska i jakie ma osiągnięcia gospodarcze – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, otwierając czwartkowe spotkanie z przedsiębiorcami.

Kilkudziesięciu przedstawicieli biznesu zapoznało się ofertą Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Prezes Zarządu Wojciech Marcinkiewicz omawiając możliwości wsparcia finansowego WFR, zwracał uwagę na jego łatwą dostępność i konkurencyjne warunki. Szczególne zainteresowanie uczestników wzbudziły fundusze na projekty inwestycyjne na obszarach miejskich, środki na rozwój eksportu czy przedsięwzięcia poprawiające efektywność energetyczną i zakup niskoemisyjnych środków transportu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.

Spotkanie odbyło się 25 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, a jego współorganizatorem był Wielkopolski Klub Kapitału. Przedsiębiorcy poznali pełne spektrum możliwości pomocy finansowej oferowanej przez samorząd wojewódzki i podległe mu jednostki. Więcej informacji tutaj.

 

Fot. UMWW.