Śrem wspiera przedsiębiorczość

25.05.2023
Śrem wspiera przedsiębiorczość

Śremski samorząd, aktywnie poszukujący nowych obszarów i możliwości rozwoju, był we wtorek współgospodarzem konferencji w ramach cyklu „Wielkopolska Konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST”. Katarzyna Kierzek-Koperska, Wiceprezes Zarządu Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju oraz Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu, otwierając spotkanie zgodnie przyznali, jak duże znaczenie w bieżącej sytuacji gospodarczej mają instytucje otoczenia biznesu – zarówno świadczone wsparcie konsultacyjne, jak i oferta finansowa na inwestycje oraz zapewnienie płynności.

Uwaga licznie przybyłych na konferencję przedsiębiorców skupiła się na dostępnych możliwościach pozyskania kapitału w formie zwrotnych instrumentów finansowych oraz dotacji ze środków UE. Nie zabrakło również informacji, jak plany biznesowe można wdrażać w zgodzie z wyzwaniami zrównoważonego rozwoju. Ożywiona dyskusja toczyła się podczas panelu poświęconego podatkom. Interpretacje ostatnich zmian podatkowych, ulgi, opcje rozliczeń czy nowe przepisy związane z fundacjami rodzinnymi i procesem sukcesji szczególnie zainteresowały uczestników.

W najbliższym czasie zapraszamy na kolejne edycje konferencji. Wkrótce spotkania w Rawiczu, Kórniku, Swarzędzu. Szczegóły na naszej stronie.