Sprzedaż transgraniczna online na liście rozwojowych priorytetów biznesu

25.10.2022
Sprzedaż transgraniczna online na liście rozwojowych priorytetów biznesu

Konwencjonalne formy ekspansji zagranicznej wspierane są przez nowoczesne technologie. Wielkopolscy przedsiębiorcy dostrzegają potencjał transgranicznej sprzedaży online i coraz częściej  uwzględniają tę formę handlu w swoich strategiach biznesowych – powiedziała Katarzyna Kierzek-Koperska podczas spotkania z firmami z subregionu kaliskiego.  

Dziś w ramach cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie…” byliśmy w Kaliszu. O wspieraniu ekspansji międzynarodowej polskich firm mówił ekspert Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pan Aleksander Skrzypek. Analiza potencjału eksportowego, określenie partnerów zagranicznych, wsparcie w kontaktach z administracją i organizacja spotkań B2B – to m.in. zadania zagranicznych biur handlowych i co warto podkreślić całkowicie bezpłatna oferta dla polskich firm. Na przykładzie rynku amerykańskiego – największego rynku konsumenckiego na świecie – zaprezentowano krok po kroku, jak powinna wyglądać modelowa ekspansja zagraniczna.

Marketplace’y są efektywnym sposobem wejścia na rynki zagraniczne. Skuteczną sprzedaż poprzez międzynarodowe platformy, jak Amazon, eBay, Kaufland.de, Ozon, Cdiscount czy AliExpress zaprezentowała pani Marta Zawiła-Piłat z agencji Selium, która pomaga rozwijać sprzedaż swoim klientom na około 30 marketplace’ach. Warto podkreślić, że zgodnie z szacunkami aż połowa całej globalnej sprzedaży e-commerce odbywa się na platformach. I tu pewnie większość może nie wiedzieć, że nasze rodzime Allegro również pomaga w ekspansji. Dzięki przejęciu czeskiego giganta e-commerce Grupy Mall, przedsiębiorcy mają dostęp do aż 32 mln klientów w Czechach, Słowacji, Węgrzech oraz w Słowenii i Chorwacji. Wykorzystajmy te szanse – zachęcały przedstawicielki Allegro pani Kamila Grotowska i Aleksandra Panek.

Ostatni przystanek na trasie cyklu konferencji w Koninie 17 listopada. Kto jeszcze nie rozmawiał z nami o zagranicznym biznesie, koniecznie musi tam być!