Rozmowy o pieniądzach dla biznesu w Krotoszynie

01.03.2023
Rozmowy o pieniądzach dla biznesu w Krotoszynie

Wtorkowe przedpołudnie zgromadziło kilkudziesięciu przedstawicieli biznesu w Sali Sesyjnej krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego. Na zaproszenie Burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka i Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju rozmawiali na temat pieniędzy na rozwój ich przedsiębiorstw.

Otwierając konferencję, Burmistrz Franciszek Marszałek zwrócił uwagę, że w niestabilnych czasach trzeba szukać coraz to nowych możliwości finansowania działalności gospodarczej i korzystać z możliwości, które często są w pobliżu, jednak brak szerokiej świadomości na ich temat.

Właśnie w tym celu Wielkopolski Fundusz Rozwoju organizuje konferencje z cyklu „Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP i JST.” Ekspert WFR ds. zrównoważonego rozwoju, Jakub Paduch, zwracał uwagę na dostępne instrumenty finansowe w ofercie spółki i jej pośredników. „Jesteśmy spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego, więc w zasadzie to wszyscy Państwo jesteście jako regionalna wspólnota samorządowa naszymi współwłaścicielami. Stąd też oferowane przez nas produkty są udzielane na tak preferencyjnych warunkach” – mówił Jakub Paduch, podkreślając chociażby, że za skorzystanie z oferty nie występują żadne dodatkowe prowizje i opłaty.

Początek roku to też czas wyzwań dla tych, którzy rozliczają poprzedni rok podatkowy. Eksperci Filipiak Babicz Tax, Jakub Owczarek i Filip Kołeczko przedstawili w sposób szczegółowy, jak korzystając z dostępnych narzędzi prawnych, stosować odpowiednie ulgi podatkowe i jakie formy opodatkowania są dla przedsiębiorców najkorzystniejsze. Nie zabrakło też kilku słów o tym, jak zmiany w systemie podatkowym wpływają na samorządowe finanse.

Koniec spotkania przyniósł informacje, na które wszyscy wielkopolscy samorządowcy i przedsiębiorcy czekają. Katarzyna Kurczaba z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Kaliszu przedstawiła uczestnikom konferencji wiadomości na temat uruchamianej w najbliższym czasie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Najbardziej wyczekiwaną informacją był wstępny harmonogram ogłaszanych naborów na dotacje dla poszczególnych sektorów działalności.

Partnerom konferencji w Krotoszynie dziękujemy za współpracę.